Alpakoterapia to forma zooterapii, polegająca na bezpośrednim kontakcie ze spokojnie nastawioną do człowieka i ciekawską alpaką. Karmienie, przytulanie, głaskanie alpaki odpręża, wycisza i nastraja pozytywnie do życia. Zwierzęta są ciepłe i miękkie w dotyku, dzięki czemu obniża się poziom lęku i stresu. Taki sam wpływ na nas mają dźwięki, jakie wydają z siebie te zwierzęta oraz ich zapach.
Pozytywny wpływ alpakoterapii na sferę emocjonalną, poznawczą, fizyczną i społeczną człowieka potwierdzają badania naukowe. Polecana jest zwłaszcza dla osób z Zaburzeniami ze Spektrum Autyzmu, Zespołem Aspergera, Zespołem Down’a, Mózgowym Porażeniem Dziecięcym, depresją. Osoby nadpobudliwe, nerwowe wyciszają się podczas kontaktu z alpakami. Osoby wycofane, nieśmiałe, natomiast otwierają się na świat. Tak działa magia tych cudownych zwierząt! Kontakt z alpaką stymuluje rozwój ruchowy i zmysły, obniża napięcie i lęk, wspiera pewność siebie, uczy empatii. To doskonała metoda na uzupełnienie i wsparcie innych form terapii.
W przypadku dogoterapii motywatorem do działania jest pies. Każdy posiadacz psa wie, że jego wpływ na nasze zdrowie zarówno fizyczne, jak i psychiczne jest nieocenione. Tego samego zdania są również naukowcy. Psy uczą nas zaufania do siebie samych i do świata, empatii, wzmacniają poczucie własnej wartości. Pomagają także w sferze fizycznej. Dogoterapia świetnie wzmacnia inne formy terapii (fizjoterapię, psychoterapię, itp.).
Wszystkie nasze zwierzęta, a są to:
zostały odpowiednio przeszkolone do pracy w terapii. Wszystkie są pod opieką weterynarza, mają regularnie wykonywane szczepienia, badania, są odrobaczane.
Posiadamy wymagane uprawnienia do pracy z dziećmi i do prowadzenia alpakoterapii oraz dogoterapii.
Nasze alpaki:
Nasze psy:
Nasze kozy:
W naszym zwierzyńcu króluje także kotka Norka, która wszystko bacznie obserwuje z bezpiecznej odległości. Podchodzi i daje się pogłaskać tylko nielicznym. Może to będziesz Ty?
W oczku wodnym mamy też mnóstwo rybek ozdobnych. Można się wyciszyć patrząc, jak sobie pływają. Jest też możliwe ich karmienie.
Mamy także nocnego gościa w naszej zagrodzie. Jest to jeż Alfred, który bardzo skutecznie wraz z Norką dbają o to, żeby paszy dla alpak nie podjadały nam myszy
Nasza działalność obejmuje:
W sprawie aktualnego cennika zapraszamy do kontaktu!
Alpaki Cudaki - Andrzej Pietrasiak
Alpakoterapia, Kynoterapia
Siedlątków 55,
99-235 Pęczniew (woj. łódzkie)
NIP: 8291662039
REGON: 383603581
Nr Konta
Bank Pekao S.A.
06 1240 3770 1111 0010 9355 0070
Tel 501-052-126
606-116-715
e-mail justyna@alpakicudaki.pl
Facebook facebook.com/alpakicudaki
Messenger m.me/alpakicudaki
Do góry ▲